Opalovací řada

SUN EXPERTISE

Slunce a jeho energie

Slunce je zdrojem života pro správný vývoj člověka, zvířat i rostlin, nicméně sluneční záření může být pro pleť škodlivé.

Pro bezpečnou ochranu je dobré znát všechny druhy slunečního záření, kterým jsme vystaveni. Veškerá energie, která přichází na Zemi je složena hlavně z těchto paprsků:

  • Paprsky UVA: pronikají do nejhlubších vrstev dermis a jsou přímo zodpovědné za fotostárnutí a spoluzodpovědné za rakovinu kůže.
  • Paprsky UVB: díky nim se pokožka opaluje, pronikají do epidermu a jsou příčinou poškození pleti ( sluneční erytém a rakovina kůže).
  • Infračervené paprsky (IR): způsobují pocit tepla a jsou příčinou úpalu. Urychlují buněčné stárnutí.
  • Modré světlo (HEVis): označované také jako jako Viditelné světlo s vysokou energií je součástí spektra viditelného světla (400-500 NM). Zdroje modrého světla jsou přirozené (Slunce) nebo umělé (LED technologie, obrazovky telefonů, počítačů..)
    Modré světlo působí negativně na zdraví a je třeba se před ním chránit.
    Způsobuje oxidační stres a hyperpigmentace pleti, únavu, narušení spánkového rytmu.
  • Viditelné světlo: ovlivňuje hormonální funkce svým antidepresivním účinkem, urychluje stárnutí pleti.

SUN EXPERTISE

Skeyndor vyvinul Sun Expertise, kompletní řadu specifických výrobků pro sluneční ochranu. Sun Expertise nabízí 3 vnější i vnitřní ochranné bariéry, receptury typu chrání & opaluje a celou řadu farmaceutických složek přizpůsobených potřebám ochrany pleti.

Nejnovější unikátní technologie Bluel Light technology přímo blokuje a chrání pokožku před modrým světlem (400-500 NM, HEVis). Kombinuje 2 speciální ochranné faktory proti modrému světlu, 2 barevné korekční pigmenty. Blue light technologie je o 128 % účinnější než dosavadní technologie založené na hydrolyzátech melaninu.

PDF ke stažení

Přípravky pro domácí péči
SUN EXPERTISE přípravy pro domácí péči

E-shop SKEYNDORKurzy SKEYNDOR

Přihlášení